Equipes

Aalborg

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 16.00-17.00 på Sønderbro skole, Gymnastiksal Nord
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Sønderbro Skole, Gymnastiksal Syd

(Sjællandsgade 2, 9000 Aalborg)

Aarhus

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Skovvangsskolen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Skovvangsskolen

(Skovvangsvej 150, 8200 Aarhus N)

Albertslund 1

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Egelundskolen (Egelundsvej 8, 2620 Albertslund)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Herstedvester skole (Herstedvestervej 44, 2620 Albertslund)

Albertslund 2

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 16.30-17.30 i det nye Sundhedshus
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i det nye Sundhedshus

(Skolegangen 1, 2620 Albertslund)

Amager

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.00-17.00 i Prismen, Kultursalen
  • Lørdage kl. 11.00-12.30 i Prismen, Dansesalen

(Holmbladsgade 71, 2300 København S)

Ballerup

Træningstider/-steder:

  • Torsdag kl. 16.30-17.30 i Grantoftehallen i kondirummet (Platanbuen 1, 2750 Ballerup)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Kasperskolen i Drengesalen (Baltorpvej 18, 2750 Ballerup)

Brøndby

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 i Karatesalen på Langbjergskolen (Tybjergparken 2, 2660 Brøndby Strand)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Brøndby Strand Skole (Strandskolevej 300, 2660 Brøndby Strand)

Brønshøj / Husum

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Husum skole (Karlslundevej 23, 2700 Brønshøj)
  • Lørdage kl. 09.30-11.00 på Tingbjerg skole (Skolesiden 2, 2700 Brønshøj)

Esbjerg

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Boldesager Skole i gymnastiksalen (Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg)
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Vitaskolen Bohr i Boldspilhallen (Vester Gjesingvej 28, 6715 Esbjerg N)

Fredericia

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Købmagergade 65C, 2. sal, 7000 Fredericia
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Købmagergade 65C, 2. sal, 7000 Fredericia

Frederiksberg / Vanløse

Træningstider/-steder:

  • Tirsdag kl. 17.00-18.00 på Katrinedals Skole
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Katrinedals Skole

(Vanløse Allé 44, 2720 Vanløse)

Greve

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00 -18.00 på Hedelyskolen
  • Lørdage kl. 10.00 -11.30 på Hedelyskolen

(Dønnergårds Alle 30, 2670 Greve)

Haderslev

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 i gymnastiksalen på Sønder Otting Skole (den tidligere Hertug Hans Skole)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i gymnastiksalen på Sønder Otting Skole (den tidligere Hertug Hans Skole)

(Buegade 11, 6100 Haderslev)

Hillerød

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 i Østhuset
  • Lørdage i lige uger kl. 10.00-11.30 i i Østhuset

(Tolvkarlevej 361, 3400 Hillerød)

Holstebro

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 16.15-17.15 hos Kultur og Frivillighuset (Nygade 22, 7500 Holstebro)
  • Lørdage kl. 10.45-12.15 hos FlexFitness (Gl. Struervej 7, 7500 Holstebro)

Horsens

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Dagnæsskolen i gymnatiksalen
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Dagnæsskolen i gymnatiksalen

(Strandkærvej 89, 8700 Horsens)

Kolding

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.30-17.30 på Brændkjærskolen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Brændkjærskolen

(Brændkjærgade 92, 6000 Kolding)

Nørrebro

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 16.30-17.30 på Blågård skole
  • Lørdage kl. 09.45-11.00 på Blågård skole

(Hans Tavsens Gade 4, 2200 København)

Odense

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 16.00 -17.00 i pigesalen på Risingskolen
  • Lørdage kl. 11.00 -12.30 i pigesalen på Risingskolen

(Risingvej 25, 5000 Odense C)

Randers

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Randers Realskole
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Randers Realskole

(Fabers Allé 3, 8900 Randers)

Ribe

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00-18.00 på Vadehavsskolen (Haulundvej 3, 6760 Ribe)
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Boldesager Skole (Nørrebrogade 100, 6700 Esbjerg)

Roskilde

Træningstider/-steder:

  • Tirsdage kl. 17.00 -18.00 på Klostermarkskolen, drengegymnastiksalen
  • Lørdage kl. 10.30 -12.00 på Klostermarkskolen, festsalen

(Kongebakken 19-21, 4000 Roskilde)

Stevns

Træningstider/-steder:

  • Torsdage kl. 17.00-18.00 på Hotherskolen. (Faxevej 4, 4652 Haarlev)
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 i Strøby Idrætscenter, Zumbasalen/Spejlsalen. (Lendrumvej 3, 4671 Strøby)

Svendborg

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 17.00-18.00 i Nymarkshallen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 i Nymarkshallen

(Marslevvej 1, 5700 Svendborg)

Taastrup

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Selsmose skole, Sal B (Taastrupgårdsvej 3, 2630 Taastrup)
  • Lørdage kl. 11.00-12.30 på Park Skole i gymnastiksal B (Parkvej 76, 2630 Taastrup)

Valby / Sydhavnen

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Kirsebærhavens Skole, sal A
  • Lørdage kl. 10.30-12.00 på Kirsebærhavens Skole, sal A

(Kirsebærhaven 23, 2500 Valby)

Vesterbro

Træningstider/-steder:

  • Tirsdag kl. 17.00-18.00 på Tove Ditlevsens Skole (Enghave Plads 21, 1670 København V)
  • Lørdage kl. 09.00-10.00 på Gasværkvejens Skole (Gasværksvej 22, 1656 København V)

Viborg

Træningstider/-steder:

  • Onsdage kl. 17.30-18.30 på Vestre Skole (A.S. Ørstedsvej 22, 8800 Viborg)
  • Lørdag kl. 10.30-12.00 på Vestre Skole (A.S. Ørstedsvej 22, 8800 Viborg)

Østerbro

Træningstider/-steder:

  • Mandage kl. 17.00-18.00 på Strandvejsskolen
  • Lørdage kl. 10.00-11.30 på Strandvejsskolen

(Sionsgade, 2100 København)